• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/923-2015-09-01-rozpoczecie/detail/26616-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

2019.09.24-25 Mistrzostwa LA

Indywidualne Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego

w Lekkiej Atletyce

2019 09 24 la01

 

            We wtorek i w środę na stadionie CWKS Resovia w Rzeszowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

            W środę impreza ta miała bardzo uroczystą oprawę – relacja na stronie http://szs.rzeszow.pl – aktualności.

            Nasi uczniowie, którzy reprezentowali również powiat sanocki mogą te zawody uznać za udane.

            We wtorek Bartek Janowski startował w skoku w dal. Po zaciętej rywalizacji i przy bardzo niesprzyjającej pogodzie ( temperatura w granicach 10-120C) wynikiem 4,64 m zdobył brązowy medal i stał się tym samym drugim wicemistrzem województwa.

            W środę z naszej szkoły do Rzeszowa pojechała 3 osobowa drużyna lekkoatletów by godnie rywalizować w poszczególnych dyscyplinach. Pogoda zdecydowanie nie sprzyjała startom – przez cały czas padał deszcz. Zgodnie z programem tak się złożyło, że cała trójka startowała jednocześnie.

Nasi kulomioci próbowali nawiązać rywalizacje z czołówką, ale niestety brakuje im trochę techniki i siły. Karolina wynikiem 7,96 m zajęła 10 miejsce ( zwyciężczyni 9,96 m), a Hubert pchnął 7,89 m i był 22-gi ( zwycięzca uzyskał 9,99m).

Zdecydowanie lepiej startował nasz skoczek w dal Dawid, który po serii eliminacyjnej z czwartym wynikiem awansował do serii finałowej. Jego każdy skok był coraz lepszy, a w ostatniej kolejce uzyskał 5,11 m i tym samym wyszedł na drugie miejsce co zaskoczyło zarówno Jego jak i mnie. Nikt inny już nie zdołał skoczyć dalej. Wygrał zawodnik z SP 1 z Przemyśla wynikiem 5,64 m. Tym samym Dawid zdobył srebrny medal co jest bardzo znaczącym sukcesem.

Naszym wicemistrzom województwa należą się szczególne gratulacje, że mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i ogromnej tremy ( w każdej z imprez startowało około 500 – 700 zawodników) zdołali pokonać rywali i samych siebie – GRATULUJEMY i życzymy jeszcze lepszych startów na wiosnę.

                                                                       Janusz Tworzydło

 

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/923-2015-09-01-rozpoczecie/detail/26616-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/923-2015-09-01-rozpoczecie/detail/26616-2017-03-15-jestesmy-autorami.html

Losowe zdjęcia z galerii