• Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP

2019.12.17 Mini piłka ręczna

2019 12 17 pilka reczna36

We wtorek 17 grudnia w naszej szkole swoje mecze rozgrywały dziewczęta. Do turnieju zgłosiły się tylko 3 drużyny: SP 1 Sanok, SP 8 Sanok i gospodynie turnieju SP Besko.

Turniej rozgrywano również systemem „każdy z każdym”.

Po rozlosowaniu trafiliśmy na początek na SP 8 z Sanoka. Mecz zdecydowanie przebiegał pod dyktando naszej drużyny i po kilku bardzo ładnych akcjach zakończył się wynikiem 8:0 na naszą korzyść.

Niestety po kilkunastominutowej przerwie przyszło nam grać z odwiecznymi rywalkami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Sanoka. Tym razem już nie było tak łatwo. Po zaciętej rywalizacji i twardej „męskiej” grze nasze szczypiornistki wygrały 4:2.

Wyniki poszczególnych spotkań w kolejności ich rozgrywania:

SP Besko : SP 8 – 8:0, SP Besko : SP 1 – 4:2, SP 1 : SP 8 – 5:1

Tym samym nasze szczypiornistki po rocznej przerwie znów zdobyły mistrzostwo powiatu sanockiego i   awansowały do rozgrywek rejonowych, które prawdopodobnie odbędą się na początku lutego również w naszej szkole.

W pierwszym składzie reprezentacji naszej szkoły występowały uczennice klasy 6B - sportowej:

Nikola Bulwan, Marcelina Iżowska, Justyna Porawska, Wiktoria Szczurek, Roksana Szczpek, Karolina Widota oraz niezawodna na bramce Dominika Suwała

Rezerwowe to:

Hanna Czech, Kamila Zubik, Roksana Szczepek, Wiktoria Lewicka

oraz uczennice klas 5-tych, które w przyszłym roku będą bronić tytułu mistrzowskiego: Karolina Kurpiel, Lena Mroczkowska, Eleni Skopińska, Maja Szajna, Wiktoria Żuchowska, Zofia Iżowska, Zuzanna Dubik i nasz „rodzynek” z klasy 4-tej Zuzia Semenowicz.

Na koniec statystyka odnośnie strzelonych bramek we obydwu meczach:

Nikola Bulwan – 4, Karolina Widota – 3, Wiktoria Szczurek – 2, Marcelina Iżowska – 2,             Justyna Porawska – 1 oraz oczywiście bramkarka Dominika Suwała, która w obydwo meczach puściła tylko 2 bramki.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach rozgrywek.

Janusz Tworzydło – trener, opiekun, fan.