• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/493-2014-11-12-tukana-13-urodziny-dyskoteka/detail/12477-2014-11-12-dyskoteka-tukana09.html

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”

Dnia  7-8 czerwca 2021 r. odbył się w naszej szkole  konkurs czytelniczy „ Mistrz czytania”, dla klas pierwszych,  drugich i trzecich. Z powodu pandemii, konkurs odbył się w II etapach. W konkursie uczestniczyło  18 uczniów. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów, którzy zostali wyznaczeni przez swoich wychowawców. Konkurs był podsumowaniem programu, klas I-III „Mały Czytelnik”. Celem którego jest propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci z klas I-III, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzanie stałego kontaktu z książką oraz  doskonalenie techniki czytania – cichego i ze zrozumieniem. Konkurs dodatkowo sprawdził  znajomość opracowanych lektur oraz podkreślił konieczność utrwalania nawyków obcowania z książką, czytania oraz potrzeby umiejętnego korzystania z biblioteki szkolnej. Jak co rok, uczestnicy konkursu wykazali się świetnym przygotowaniem.

            W pierwszym etapie konkursu wzięli uczniowie klas drugich.

 Klasę 2 a reprezentowali( wychowawca pani Anna Garboś)

1.Jan Saczewski

2.Borys Lendzio

3.Oliwia Zubik

Klasę 2 b reprezentowali(wychowawca pani Anna Folcik)

1.Florian Jaślar

2.Emilaia Kielar

3.Emilia Kornasiewicz

W pierwszym dniu konkursu uczestników oceniały pani Anna Garboś i pani Katarzyna Pelczarska.

W drugim dniu w uczestnikom konkursu przysłuchiwały się pani Jolanta Bogaczewicz i pani Anna Ekiert- Żółkiewicz. Tym razem w szranki konkursu stanęli uczniowie klas I i III.

Klasę 1a reprezentowali( wychowawca pani Anna Ekiert-Żółkiewicz)

1.Rozalia Jaślar

2.Oskar Krupianik

3.Kamil Wożny

Klasę 1b reprezentowali( wychowawca Marta Suwał)

  1. Julian Dereń
  2. Jakub Rodzinka
  3. Wiktor Węgrzyn

Klasy III prezentowali:

Klasa 3a(wychowawca pani Krystyna Małek)

1. Aleksander Lewicki

2.Amelia Szajna

3.Bartosz Szczepaniak

Klasa 3b( wychowawca pani Barbara Bajgier).

1.Bartosz Czech

2. Emilia Derewecka

3.Lena Żabicka

 Panie zwracały szczególną uwagę na bezbłędną interpretację tekstu, intonację głosu oraz zwracanie uwagi na znaki przestankowe. Po naradzie jury ogłosiło wyniki. Nie łatwo było wyłonić zwycięzcę ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.

W czasie  gdy jury udało się na naradę uczestnicy konkursu wzięli udział w konkursie dotyczącym przeczytanych fragmentów z literatury dziecięcej. Konkurs polegał na trafnym odgadywaniu bohaterów czytanych tekstów oraz znajomości zasad ortografii. Uczniowie wykazali się zachwycającym poziomem wiedzy i bardzo dobrą pamięcią. Każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była zakładką do książki  i brawami uczestników konkursu.

Dzieci świetnie  bawiły się, żywiołowo wyrażały uczucia i emocje, co pozwoliło pozbyć się stresu związanego z konkursowymi zmaganiami.

 Każdy uczestnik konkursu  uhonorowany  został pamiątkowym dyplomem i nagrodą książkową. Nagrody ufundowane zostały przez Bibliotekę Szkolą. Były emocje, rywalizacja, śmiech i zabawa. Wyraźnym atutem spotkania była integracja uczniów. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłości do wspólnej zabawy!

Jolanta Bogaczewicz

Anna Garboś

Anna Ekiert-Żółkiewicz

Marta Suwała

 

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/493-2014-11-12-tukana-13-urodziny-dyskoteka/detail/12477-2014-11-12-dyskoteka-tukana09.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

http://www.zsbesko.pl/galeria-foto/493-2014-11-12-tukana-13-urodziny-dyskoteka/detail/12477-2014-11-12-dyskoteka-tukana09.html

Losowe zdjęcia z galerii