• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/82-gimbal-2012/detail/3474-dsc0289.html

2016.03.11 Przegląd energetyczny... strażnicy

            Uczniowie po wcześniejszym przygotowaniu się, przystąpili do kolejnego etapu projektu EURONET 50/50 MAX. Cały zespół ds. energii wraz z panem Markiem Chrobakiem i Jerzym Płatkiem dokonał przeglądu energetycznego szkoły podstawowej. Pan konserwator oprowadził zespół po budynku szkoły, pokazując instalacje grzewcze i elektryczne oraz elementy mające wpływ na zużycie energii. Za co bardzo dziękujemy:)

2016 03 11 euronet01

            Podczas przeglądu Pan Marek zwrócił nam uwagę na wszystkie istotne aspekty związane z energią (liczniki, system grzewczy, oświetleniowy, bezpieczeństwo, zabezpieczenia, stan budynku, okien itp.). Uczniowie natomiast zadawali pytania i wprowadzali informacje do arkuszy roboczych. Odwiedziliśmy centrum energetyczne szkoły, czyli kotłownię, która wyjątkowo ze względów bezpieczeństwa usytuowana jest na drugim piętrze. Miejsce to na co dzień jest niedostępne, skryte za specjalnymi, automatycznie zamykanymi drzwiami.

            W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących gospodarowania energią w szkole oraz problemów z tym związanych.

zobacz foto

Celem audytu energetycznego szkoły jest:

  1. Poznanie, w jaki sposób energia jest dostarczana do szkoły oraz jak jest w niej wykorzystywana, a czasem tracona.
  2. Wypracowanie wspólnej diagnozy.
  3. Wskazanie zagadnień, które wymagają dalszej analizy.