• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/34-uncategorised/1316-mala-rzecz-a-cieszy.html

Konkurs "Podkarpackie nietoperze"

Laureatka konkursu plastyczno- przyrodniczego „Podkarpackie nietoperze” Amelia Kochańska z klasy 8a zajęła II miejsce w konkursie plastyczno-przyrodniczym Podkarpackie Nietoperze, w kategorii klas 7-8. Jest to niebywały sukces ponieważ praca Amelii została nagrodzona spośród 314 nadesłanych prac.

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego, odbył się w ramach XVIII Podkarpackiej Nocy Nietoperzy, organizowanej tradycyjnie przez szereg instytucji w tym, przez Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie, Nadleśnictwo Kołaczyce, Gminę Korczyna, Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, GOK w Korczynie, Centrum Informacji Chiropterologicznej ISEZ PAN w Krakowie.

Amelii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A oto jej relacja z uroczystości rozdania nagród:

W dniu pierwszego października na terenie gminy Korczyna, odbyła się XVIII Podkarpacka Noc Nietoperzy. Są to coroczne spotkania profesorów, leśników, ekologów i miłośników nietoperzy, mające na celu pogłębianie wiedzy i ochrony tych specyficznych ssaków. Całodzienny program zawierał między innymi: sympozjum naukowe, spotkanie edukacyjne z młodzieżą szkolną, podpisanie tablicy pamiątkowej "Przyjaciel Nietoperzy 2021", wyjście uczestników z przewodnikami na ścieżki przyrodnicze, obserwacje nietoperzy w sztolni i tradycyjne ognisko. Jednym z punktów programu była wystawa prac artystycznych i wyłonienie zwycięzców konkursu plastycznego. Dzieł napłynęło ponad 300. Były trzy kategorie wiekowe, a prace zostały wykonane na wysokim poziomie. Jury miało naprawdę trudne zadanie. W konkursie przyznano nagrody wartościowe i piękne jednocześnie, były to: sztalugi malarskie, płótna, pędzle, farby, katalogi przyrodnicze, książki, lornetki i oczywiście najważniejsze - dyplomy. Całe spotkanie upłynęło w bardzo przyjaznej atmosferze. Na koniec każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę sadzonkę dębu.

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/34-uncategorised/1316-mala-rzecz-a-cieszy.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/34-uncategorised/1316-mala-rzecz-a-cieszy.html

Losowe zdjęcia z galerii