• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/logopeda/34-uncategorised/1745-konkursy-przyrodnicze-2022.html

2021.10.08 Karpacka Troja

Wycieczka klas drugich do Karpackiej Troi i Muzeum Lizaka

8 października powitał nas chłodny, ale słoneczny poranek pięknej Polskiej Złotej Jesieni. Wybraliśmy się na wycieczkę klasową do Trzcinicy i Jasła,  wspólnie z klasą 2 a i 2b. Na miejscu w Trzcinicy dołączył do nas przewodnik, który przedstawił nam plan zwiedzania. Już wtedy wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciekawie.  Rozpoczęliśmy zwiedzanie od pawilonu, w którym obejrzeliśmy wspaniale zaaranżowaną ekspozycję. Wystawa pokazuje historię Trzcinicy poprzez sceny z życia codziennego ludności żyjącej tu w początkach epoki brązu i w okresie wczesnego średniowiecza. Prezentowane są tu najważniejsze zabytki  pochodzące ze zbiorów Muzeum Podkarpackiego w Jaśle. Całość uzupełniona jest kopiami zabytków kulturowo  i chronologicznie związanych ze znaleziskami  trzcinickimi z terenu Polski, Słowacji i Węgier. Później zwiedziliśmy grodzisko z wałami obronnymi.

 Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty.  Każdy uczeń otrzymał lnianą torbę i mógł wybrać dowolny wzór ornamentu.  Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Odrysowywanie i kolorowanie ornamentów wcale nie było takie proste! Drugoklasiści świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Ozdobione torby ornamentami są wspaniałą pamiątką z wycieczki.  Na zakończenie obejrzeliśmy film, który przedstawia historię Trzcinicy -najstarszym odkrytym na naszych ziemiach obiekcie obronnym.

Drugim etapem wycieczki było Muzeum Lizaka w Jaśle. Bardzo serdecznie powitała nas sympatyczna pani przewodnik, która oprowadziła nas  omawiając technologię powstania  wyrobów cukierniczych. Uczniowie zwiedzając, mieli możliwość smakowania surowców i wyrobów,  wąchania aromatów do samodzielnego wykonania lizaków. Oczywiście największą frajdę sprawiło wykonanie SWOJEGO LIZAKA.  Muzeum lizaka było ostatnim etapem naszej wycieczki. Pełni wrażeń, z bagażem poznanych atrakcji i oczywiście niepowtarzalnych pamiątek  udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Atmosfera w autokarze była fantastyczna. Wszyscy uczniowie musieli popróbować lizaków swojej produkcji.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że są najsłodsze na ŚWIECIE!!! Piękna pogoda, wiele wrażeń, wesoła atmosfera ubarwiona śpiewaniem piosenek o jesieni sprawiła, że wycieczka pozostawiła w naszej pamięci niezapomniane chwile!!!  Bardzo dziękujemy mamom- pani Ani Kurpiel i pani  Ewie Mirosław, które bardzo nam pomogły podczas wyjazdu i dzieliły z nami radość i zabawę. Zapraszamy do naszej galerii.

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/logopeda/34-uncategorised/1745-konkursy-przyrodnicze-2022.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/logopeda/34-uncategorised/1745-konkursy-przyrodnicze-2022.html

Losowe zdjęcia z galerii