• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/462-2014-sku/detail/11389-2014-sku.html

2022.03.08 Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w naszej szkole…

„Jednym w wizerunków Boga jest właśnie oblicze kobiety.” P. Coelho
8 marca, we wtorek, wszyscy wchodzący do szkoły zauważyli parawan z dekoracją związaną z Dniem Kobiet. Każdy mógł napisać życzenia dla pań i koleżanek, a następnie przypiąć je w wyznaczonym miejscu na parawanie. Życzenia pisano na specjalnie przygotowanych kartkach w kształcie kwiatka. Zresztą, tego dnia kwiatów w naszej szkole nie brakowało… Chłopcy ze wszystkich klas przygotowali swoim koleżankom upominki, kwiaty, słodycze. Dodatkowo, każda pani i każda dziewczynka otrzymały pięknie zapakowany słodki prezencik, a przedstawicielki poszczególnych klas – pisemne życzenia.
Jedną z atrakcji był „kącik fotograficzny”, w którym można było wykonać okolicznościowe zdjęcia. Chwilami do kącika ustawiały się długie kolejki…
W środę, na zajęciach z wychowawcą, każda klasa przygotowała rysunek: Portret kobiety z naszej szkoły – prace znalazły się na parawanach i stanowiły część wystroju tematycznego korytarza. Portrety przyciągały uwagę społeczności szkolnej tym bardziej, że nie były podpisane (z małymi wyjątkami) i należało odgadnąć, kogo przedstawiają poszczególne prace. Trzeba przyznać, że mamy w szkole utalentowaną młodzież.
W szkolne obchody Dnia Kobiet włączył się też Samorząd Uczniowski, który zorganizował i przeprowadził konkurs: „Królowa dobrych manier”. Pierwszy etap wyłonił przedstawicielki, które we wtorek reprezentowały swoje klasy w kilku konkurencjach, ocenianych przez niezależne jury. Jednym z trudniejszych zadań było rozpoznawanie marek samochodowych po znaczkach (logo). Królową dobrych manier została Oktawia Rajter z klasy 5a. Gratulacje!
8 marca 2021 r. na długo zostanie w pamięci pań i dziewczynek… Szkoda, że na co dzień nie widać tylu uśmiechniętych twarzy przedstawicielek płci pięknej, co tego dnia…
O to, żeby szkolny Dzień Kobiet był wyjątkowy, zadbały panie: Zuzanna Bulanda, Katarzyna Pelczarska i Renata Małek oraz Samorząd Uczniowski.
Wszystkim KOBIETOM, niezależnie od wieku,
ŻYCZYMY dużo zdrowia, pomyślności, zadowolenia, uśmiechów,
spełnienia marzeń (przynajmniej niektórych) i samych pogodnych dni.
R.M
Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/462-2014-sku/detail/11389-2014-sku.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/462-2014-sku/detail/11389-2014-sku.html

Losowe zdjęcia z galerii