• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/aktualnosci-euronet/839-2016-06-08-wycieczka-straznikow.html

2022.03.25 Światowy Dzień Zespołu Downa


W piątkowy dzień w naszej szkole została zorganizowana akcja wśród uczniów klas I-III i oddziałów przedszkolnych pt. „Załóż kolorową skarpetę…” na znak solidarności z osobami dotkniętymi chorobą genetyczną, jaką jest Zespół Downa.
Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21szego marca, ponieważ osoby te posiadają dodatkowy 21szy chromosom, tzw. trisomia 21szego chromosomu- powodująca niepełnosprawność umysłową i zmiany w wyglądzie, budowie, czy funkcjonowaniu całego organizmu. Jednakże z racji tego, że w tym dniu przypada Pierwszy Dzień Wiosny, a nasi Uczniowie byli na wiosennym spacerze żegnającym Panią Zimę, postanowiliśmy całe przedsięwzięcie przenieść na piątek, aby zakończyć radosnym kolorowym akcentem cały tydzień nauki i dać tym drobnym znakiem naszą aprobatę na rzecz niwelowania barier i krzywdzących stereotypów osoby muszące zmagać się na co dzień z tym schorzeniem.
Zorganizowany w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpety dał każdemu dziecku wiele do zrozumienia, gdyż pomimo różnic, każdy z Nas jest wyjątkowy i ma piękną duszę, a życie każdego człowieka powinno być barwne, tak aby nie zabrakło w nim powodów do małych i dużych radości z życia w każdym dniu wędrówki ku dorosłości, a także późniejszym dorosłym życiu…. a to że w tym dniu pomieszały nam się skarpetki w kompletach daje wyraz tylko naszemu człowieczeństwu i dużej empatii .

Serdecznie dziękujemy za każdy uśmiech i każdą kolorową skarpetkę na nodze!
Przedstawiciele SU Klas Młodszych

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/aktualnosci-euronet/839-2016-06-08-wycieczka-straznikow.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/aktualnosci-euronet/839-2016-06-08-wycieczka-straznikow.html

Losowe zdjęcia z galerii