• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/462-2014-sku/detail/11389-2014-sku.html

2022.03.21 Pierwszy dzień wiosny

Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!
Dnia 21 marca dzieci z naszej szkoły  świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od gier i zabaw przy muzyce  związanych z tematyką pór roku, kolorowania Pani Wiosny oraz przygotowywania kolorowych kwiatów. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było zrobienie Marzanny. Po wykonaniu kukły przedszkolaki  i  starszaki radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie  na czele, którego widniała Marzanna. W trakcie pochodu  dzieci wesoło śpiewały poznane piosenki o Wiośnie. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych dzieci sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
                                                             
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/462-2014-sku/detail/11389-2014-sku.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/462-2014-sku/detail/11389-2014-sku.html

Losowe zdjęcia z galerii