• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/aktualnosci-euronet/839-2016-06-08-wycieczka-straznikow.html

2022.04.29 Bartnik Sądecki

2022.04.29 Wycieczka klas II do Bartnika Sądeckiego

„Wielka przygoda z małą pszczółką”

Wycieczka jest jednym z najmilszych momentów w życiu każdej klasy. Wszyscy od dawna czekali na ten moment. Klasy 2a (wychowawca p. Anna Ekiert- Żółkiewicz) i 2b (wychowawca p. Marta Suwała) wyjechały 29 kwietnia 2022 r. do Bartnika Sądeckiego- miejscowości położonej na pograniczu Beskidu Sądeckiego, Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego. Piątunio (czytaj piątek-długiego majowego weekendu początek) powitał nas długo oczekiwanym SŁOŃCEM. Zebraliśmy się przed szkołą o godz.6.45. Nie musiałyśmy biegać za naszą dziatwą, która bez problemu utworzyła „szyk bojowy”. Ochoczo i z uśmiechami na ustach wyruszyli do autokaru, którym dowodził nasz kochany kierowca Pan Władek- NAJLEPSZY KIEROWCA NA ŚWIECIE!!!Naszymi opiekunami, pomocnikami  – tym razem byli tatusiowie: tata Filipa z 2a- pan Seweryn i tata Izabeli z 2b- pan Tadeusz. W Bartniku byliśmy punktualnie. Miło i ciepło powitały nas panie przewodniczki Kamila, Ilona i Czesława. Zaprosiły nas do zwiedzania skansenu i muzeum pszczelarstwa.

W plenerze zobaczyliśmy kolekcję barci i uli oraz dowiedzieliśmy się jak na przestrzeni stuleci zmieniał się ich wygląd. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy legendy o patronie pszczelarzy św. Ambrożym. Bardzo interesująca była ekspozycja muzealna gdzie zapoznaliśmy się z wszelkiego rodzaju sprzętami pasiecznymi - rozluźniacze, odsklepiacze, wirówki, walce do produkcji węzy (plastrów woskowych do nadbudowy), podkurzacze i wiele, wiele innych. Pani przewodnik zaprosiła wszystkich do zwiedzania „Gospodarskiej Zagrody”, w której dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się kozom, osiołkowi i kucykom, pooglądać różnego gatunku ptactwo domowe. Trudno było się rozstać ze zwierzątkami a szczególnie kózkami. Tutaj odbyła się degustacja kozich serków. Po obcowaniu z przyrodą dzieci spałaszowały ze smakiem pyszny obiad.

Następnym punktem naszej wycieczki były zabawy z chustą animacyjną. Zabawa z dziećmi zawsze przynosi wiele niespodzianek i zabawnych zwrotów akcji. Wszyscy z entuzjazmem przyjęli zaproszenie na przejażdżkę wozem po okolicy. Podziwialiśmy późną, ale piękną wiosnę.

Na koniec ostatnią atrakcją wycieczki były warsztaty. Dzieci samodzielnie z plastrów miodu robiły świeczki. Wszyscy doskonale sobie poradzili z nie lada wyzwaniem. Na koniec warsztatów pani Czesława miała dla wszystkich słodką niespodziankę: degustację miodu na pierniczkach. Po prostu MIODZIO!!! Po miodowej uczcie  odwiedziliśmy „Miodową Spiżarnię”, gdzie  kupiliśmy pamiątki i miodowe smakołyki.

Wszystkim bardzo dopisywały humory, piękna pogoda, ciekawość i zainteresowanie tematem poskutkowały pochwałą przez panią przewodnik. Do Beska wróciliśmy z uśmiechem na twarzy i piosenką na ustach! Serdecznie dziękujemy pracownikom Bartnika Sądeckiego za miłe przyjęcie i gościnę!

Przygoda- lekcja w Bartniku Sądeckim dostarczyła nam wiele ciekawych i ważnych wiadomości dotyczących życia pszczół. Zabawy animacyjne sprawiły nam wiele radości i humoru. Dzięki warsztatom mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności manualne. Jednym słowem było SUUUUUUPER!!!

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/aktualnosci-euronet/839-2016-06-08-wycieczka-straznikow.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/aktualnosci-euronet/839-2016-06-08-wycieczka-straznikow.html

Losowe zdjęcia z galerii