Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP

2022.05.20 Piłka ręczna dziewcząt

zdjęcia

Zakończyły się rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podkarpackiego.

Nasze dziewczęta z klas V-VI  (Igrzyska Dzieci) uczestniczyły  w  półfinale wojewódzkim, który odbył się 9 maja w szkole podstawowej w Głowience.

W turnieju brały udział drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsce w zawodach rejonowych. Po wyrównanej walce nasze młodsze szczypiornistki zajęły 3 miejsce i tym samym ukończyły rywalizację ( do finału awansowała drużyna z SP Posady Górnej).

Przypomnijmy skład naszej drużyny:

Pasternak Natasza, Semenowicz Zuzia, Twardy Oliwka, Hedesz Hela, Szałankiewicz Justyna, Szajna Amelka, Fydryk Lenka oraz rezerwowe Mroczkowska Blanka, Rajter Oktawia, Szajna Amelka i Marcelina Borisenek.

Życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Starsze dziewczęta ( kasy VII – VIII ) 11 maja 2022 r. grały turniej półfinałowy, który odbył się w naszej szkole.

W zawodach uczestniczyły drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsce w rozgrywkach rejonowych (SP Haczów, SP Frysztak, SP Posada Górna i SP Besko). W związku z tym, że na zawody nie zgłosiła się drużyna ze szkoły w Posadzie Górnej, poszczególne zespoły rozgrywały tylko jedno spotkanie (każda z drużyn miała zaliczone bezpośrednie spotkanie z rozgrywek rejonowych). Po zakończeniu turnieju sytuacja była bardzo skomplikowana – wszystkie zespoły miały jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Po konsultacjach z prezesem SZS w Rzeszowie  (doprecyzowaniu szczegółów regulaminu rozgrywek) i przeliczeniu wyników wszystkich spotkań, różnicą jednej bramki awans do finału wojewódzkiego wywalczyła nasza drużyna.

Finał wojewódzki odbył się w piątek  20 maja w hali OWiR w Cmolasie koło Kolbuszowej.

W turnieju brały udział 4 drużyny: SP Cmolas, SP Głogów Małopolski, SP Besko i SP Haczów (zwycięzca turnieju barażowego).

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” 2 x po 10 minut.

Końcowa kolejność:

I miejsce - SP Haczów

II miejsce - SP Głogów Małopolski

III – miejsce - SP Cmolas

IV miejsce - SP Besko

Nasze zawodniczki pomimo dobrej gry niestety przegrały wszystkie swoje mecze i tym samym uplasowały się na 4 miejscu w województwie.

Jak podkreślił prezes PWSZS z Rzeszowa Pan Jacek Bigus, który uświetnił swoją obecnością ten turniej,  4 miejsce na około 1200 szkół w województwie to ogromny sukces i mówi samo za siebie.

Naszą szkołę reprezentowały (tak jak w całym cyklu rozgrywek):

Iżowska Marcelina (kapitan), Bulwan Nikola, Szczurek Wiktoria, Zubik Amelka, Widota Karolcia, Zubik Kamila, Suwała Dominika ( bramkarka) oraz Porawska Justyna, Szczepek Roksana, Czech Hania ( wszystkie uczennice klasy 8 B – byłej sportowej), a także Szajna Maja, Dubik Zuzia, Iżowska Zosia, Żuchowska Wiktoria oraz Bąk Aurora.

Dziękujemy naszym szczypiornistkom, które podtrzymały tradycję żeńskiej piłki ręcznej w naszej szkole i uplasowały się w czołowej 4-ce województwa.

Opiekun – trener drużyn

Janusz Tworzydło

Więcej zdjąć z finału na Facebook :   Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie | Facebook