• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/560-2015-10-01-lekcja-w-terenie-kl-2/detail/14968-2015-10-01-lekcja-w-terenie-kl-2.html

2022.06.02 Wycieczka do Krynicy

2 czerwca w czwartek odbyła się wycieczka szkolna klas czwartych do Krynicy - Zdrój.
Pierwszym punktem naszej wycieczki była Wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew, o unikatowej drewnianej konstrukcji.
W górę wyruszyliśmy pieszo i na szczycie przekonaliśmy się że Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to unikalne miejsce na mapie Polski. Skryta w sercu Beskidu Sądeckiego, pośród przepięknych lasów pasma Jaworzyny Krynickiej 49,5 metrowa Wieża o wyjątkowej, drewnianej konstrukcji i prowadząca do niej ponad kilometrowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna zapewniają nie tylko przepiękne widoki, ale również relaks i odprężenie. W drodze powrotnej z wieży skorzystaliśmy z kolejki górskiej, która okazała się być wielką atrakcją dla uczniów.
Drugim punktem naszej wycieczki  była Góra Parkowa, na którą wyjechaliśmy najstarszą, ale niedawno odnowioną koleją linowo-terenową. Multimedialna kolej pozwala na przeniesienie się w czasie do lat 30-tych.
Na górze skorzystaliśmy z kompleksu RAJSKICH ŚLIZGAWEK.
Jest to kilka torów do jazdy na specjalnie przygotowanych matach. Ostrożni uczniowie korzystali ze spokojnej fali o łagodnych skrętach. Dla szukających emocji był do dyspozycji kręty tunel, a najodważniejsi  podjęli  wyzwanie przejazdu trasą kamikadze.
Ostatnią atrakcją turystyczną naszej wycieczki był Deptak. Mogliśmy pospacerować, spędzić miło czas w parku, kupić sobie pamiątki, napić się wód leczniczych i pysznej czekolady.
Po spacerku udaliśmy się na „syty” dwudaniowy obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną.
Przystankiem w drodze powrotnej  była wizyta w McDonald w nagrodę za odpowiednie zachowanie na wycieczce.
Po godzinie 19.00 dzięki odpowiedzialnemu i sympatycznemu kierowcy bezpiecznie dotarliśmy do Beska.
Przez całą wycieczkę towarzyszył nam miły pan przewodnik, który nie tylko nas oprowadzał, ale także opowiadał o zwiedzanych przez nas miejscach.
Był to dzień pełen wrażeń i emocji. Dzień, który na pewno będziemy długo wspominać.
Justyna Tabisz-Kocan

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/560-2015-10-01-lekcja-w-terenie-kl-2/detail/14968-2015-10-01-lekcja-w-terenie-kl-2.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/560-2015-10-01-lekcja-w-terenie-kl-2/detail/14968-2015-10-01-lekcja-w-terenie-kl-2.html

Losowe zdjęcia z galerii