• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1408-2020-11-21-baltie-etap-wojewodzki/detail/44464-10b-banas-emma.html

2022.06.14 spotkanie z ratownikiem

We wtorek 14 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, zaproszonym przez opiekuna szkolnego koła PCK. Uczestniczyli w nim uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i ósmych, podzieleni na dwie grupy. W skromnych progach szkoły zagościł znakomity ratownik medyczny - pan Paweł Pelczar.
Nasi uczniowie mogli usłyszeć z ust prawdziwego profesjonalisty jeszcze więcej bardzo przydatnych informacji o tym, jak w razie zagrożenia życia i zdrowia udzielić pierwszej pomocy. Pan Paweł prowadził spotkanie w formie dyskusji z uczniami, co pobudzało ich do aktywności i zmuszało niejako do przypominania sobie tego, co już wiedzą z zakresu pierwszej pomocy.
Podczas spotkania uczniowie mogli też pod okiem pana Pawła praktycznie przećwiczyć niektóre sytuacje
np. jak ocucić zemdlałą osobę, jak zachować się podczas zakrztuszenia, jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową czy też użyć AED ratując osobę u której doszło do zatrzymania krążenia. Spotkanie było bardzo owocne i pogłębiło wiedzę naszej młodzieży (szczególnie ta praktyczna była bardzo cenna).
Panu Pawłowi Pelczarowi bardzo dziękujemy za to, że nigdy nie odmawia i chętnie przychodzi na spotkania z uczniami, dzieląc się z nimi jakże ważną wiedzą
Życzymy dużo zdrowia i satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Jadwiga Kornasiewicz

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1408-2020-11-21-baltie-etap-wojewodzki/detail/44464-10b-banas-emma.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1408-2020-11-21-baltie-etap-wojewodzki/detail/44464-10b-banas-emma.html

Losowe zdjęcia z galerii