• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1216-2018-04-30-koncert.html

2022.05.31 Dzień Zdrowego Odżywiania

 

31 maja w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w prelekcji i warsztatach o zdrowym odżywianiu, prowadzonych przez panią Natalię Suwałę, z gabinetu dietetycznego Bonne Sante w Sanoku. Dowiedzieliśmy się m.in. jak powinno wyglądać drugie śniadanie, ile posiłków należy spożywać w ciągu dnia oraz ile cukru jest w naszych ulubionych przekąskach i napojach.
Odbyły się również konkursy: dla klas 4-6 na plakat pod hasłem „Dzieci nie jedzą śmieci”, a dla klas 7-8 na przygotowanie „Śniadaniówki z klasą” . Zwycięska klasa, oprócz plakatu lub śniadaniówki, musiała również ciekawie zaprezentować wykonaną pracę, wesprzeć drużynę swoim strojem- w kolorze wylosowanego wcześniej warzywa lub owocu oraz rozwiązać test wiedzy o zdrowym odżywianiu. Liczyła się wiedza, estetyka, kreatywność i pomysłowość oraz w przypadku śniadaniówki- wartość odżywcza.
Jury po ocenie testów wiedzy, wykonanych prac, wystąpieniach klas, kolorystyki ubrań wyłoniło zwycięzców.
W kategorii klas 4-6 zwyciężyła klasa 4a, a w kategorii 7-8 klasa 8c !
Wśród nagród znalazły się m.im vouchery od pań dietetyczek na wizytę w gabinecie dietetycznym Bonne Sante w Sanoku.
Tego dnia podsumowaliśmy też całoroczną akcję „Miesiąc z witaminą…” Na korytarzach szkolnych, co miesiąc pojawiały się informacje i ciekawostki o różnych witaminach. Chętni uczniowie rozwiązywali quiz o danej witaminie. Najlepszy wynik, po podsumowaniu wszystkich quizów uzyskały: Karolina Rodzinka z 5b oraz Justyna Szul z 8a.
Dzień zdrowego odżywiania był dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększył ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1216-2018-04-30-koncert.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1216-2018-04-30-koncert.html

Losowe zdjęcia z galerii