• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1137-2017-09-28-dyskoteka-tukan-reaktywacja/detail/33916-2017-09-28-tukan-reaktywacja11.html

2022.10.27 Apel papieski - fotorelacja

Z ogromną radością, dnia 27 października 2022 po długim okresie przerwy z powodu pandemii mogliśmy na nowo w naszej szkole przeżywać wspólnie Dzień Papieski. W tym roku uroczysta akademia została przygotowana przez dzieci z klasy 3 i nosiła tytuł „Blaski i cienie” tak jak głosi hasło tegorocznego XXII-ego Dnia Papieskiego. Mottem przewodnim naszego spotkania były słowa Pana Jezusa, które wypowiedział do swoich uczniów „Nie lękajcie się” a były to zarazem słowa, które skierował do wiernych Jan Paweł II podczas inauguracji swojego pontyfikatu 44 lata temu - 22 października 1978 roku.
Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od zaśpiewania ulubionej pieśni papieża „Barki” a następnie uczniowie w sposób prosty, ale bardzo głęboki zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom postać wielkiego Polaka - autorytetu duchowego i moralnego współczesnego świata. Przypominając sobie życiorys Karola Wojtyły i wsłuchując się w poezję naszego rodaka, na nowo mogliśmy sobie uświadomić jak jest ważną osoba dla każdego z nas. Akademię uświetniły piosenki wykonywane przez wszystkich obecnych uczniów oraz odtwarzane fragmenty przemówienia Jana Pawła II z pielgrzymek do Polski. Nasze wspólne spotkanie zostało zakończone okolicznościowym przemówieniem Pana Dyrektora.
Dzień Papieski to jedna z okazji by się zatrzymać i skupić na przesłaniu, które pozostawił nam Wielki Święty. Niech słowa „Nie lękajcie się” staną się dla każdego z nas, motorem do dalszych działań zwłaszcza w tak trudnym czasie jakim żyjemy.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowani akademii.

Zobacz foto

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1137-2017-09-28-dyskoteka-tukan-reaktywacja/detail/33916-2017-09-28-tukan-reaktywacja11.html

Losowe zdjęcia z galerii