• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1408-2020-11-21-baltie-etap-wojewodzki/detail/44464-10b-banas-emma.html

2022.10.24 Dzień Origami

Dzień origami - Mymoń
24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. W Szkole Filialnej w Mymoniu uczniowie mieli okazję włączyć się w obchody tego dnia poprzez udział w zajęciach, na których tworzyli origami. Na początku uczniowie zapoznali się z krótką historią powstania origami, dowiedzieli się, że nazwa origami pochodzi od dwóch słów ORI-składać, zginać i Kami-papier oraz że origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Dalekiego Wschodu i ucząca, w jaki sposób ze składanej kartki papieru stworzyć różne kształty zwierząt, kwiaty czy inne ozdoby. Tworząc origami, ćwiczymy sprawność manualną, koncentrację, spostrzegawczość, precyzję i dokładność. W trakcie zajęć dzieci z przedszkola rozpoczęły pracę od płaskiej formy origami z kółek, a następnie pod okiem wychowawczyni Pani Wioli podobnie jak trzecioklasiści wykonali origami klasyczne. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a zabawy w tworzenie prac techniką origami sprawiły im dużo radość.

Katarzyna Pelczarska

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1408-2020-11-21-baltie-etap-wojewodzki/detail/44464-10b-banas-emma.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1408-2020-11-21-baltie-etap-wojewodzki/detail/44464-10b-banas-emma.html

Losowe zdjęcia z galerii