• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1290-2019-01-22-spotkanie-z-okazji-dnia-babci-i-dziadka.html

2022.11.02-04 Zielona Szkoła klas III

Ale to już było…

 

W minionym tygodniu od środy do piątku 42 uczniów klas III wraz z opiekunami przebywało na trzydniowym turnusie w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju - w ramach Zielonej Szkoły, gdzie mieliśmy możliwość spędzenia czasu nieco inaczej niż przy książkach. Przez cały pobyt dopisywała nam nie tylko pogoda, ale i humory, które gościły na twarzach dzieciaków od ranka po noc! Jak to zwykle bywa na pobytach bez rodziców, dzieci zamieszkały we wspólnych sypialniach- oddzielnie chłopcy i dziewczynki, po to by móc wygadać się w swoim towarzystwie za cały miesiąc, a jednocześnie poczuć się jak w małej/ dużej rodzinie. Zielona Szkoła dała możliwość wypróbowania się każdemu uczestnikowi turnusu w samodzielnym życiu bez mamy i taty, gdyż każdy dzień zaplanowany był w inny sposób ukazujący dziecięcą zaradność i kreatywność. Oprócz aktywnego spędzania czasu przy wspólnych zabawach, tańcach, śpiewach, czy wędrówkach po okolicy uczyliśmy tutaj pilności i obowiązkowości w wielu czynnościach dnia codziennego- sprzątaniu, obsłudze na jadalni przy posiłkach, aktywnym uczestniczeniu w wielu pracach społecznych, jak przebieranie pościeli, sprzątaniu wspólnej sypialni, czy konieczności rannego podnoszenia się z ciepłego łóżka na konkretną godzinę- bo przecież śniadanie nie będzie czekało w nieskończoność. Program Zielonej Szkoły obfitował w wiele ciekawych atrakcji zapewnionych przez kadrę ośrodka, jak m.in.: konkursy, quizy, pokazy talentów, bal przebierańców, dyskoteki, spacery, degustacje wód mineralnych, nocne gry i wiele, wiele innych, na które zabrakło by czasu, by móc je nawet skrótowo opisać. Proszę uwierzyć na słowo- w Rymanowie było nam bosko! Piękna pogoda, codzienne zajęcia ruchowe, wielogodzinny pobyt na świeżym powietrzu, jak również zdrowe posiłki sprawiły, że wszyscy ze wspaniałymi humorami i pełnią energii wróciliśmy do Beska rozpocząć dalszą przygodę z książką, ławką i szkołą…

P.S. Ku uciesze oka zamieszczamy kilka fotek z naszych wspaniałych rymanowskich dni, które będziemy mile wspominać przez całe nasze życie… Niechaj każdy się dziś dowie, że najlepiej w Rymanowie- najprzyjemniej można spędzać wolny czas!

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1290-2019-01-22-spotkanie-z-okazji-dnia-babci-i-dziadka.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1290-2019-01-22-spotkanie-z-okazji-dnia-babci-i-dziadka.html

Losowe zdjęcia z galerii