• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/swietlica.html

2022.11.22 Prawa Dziecka i Dzień Życzliwości

Wtorkowym przedpołudniem uczniowie klasy IIa zaprezentowali społeczności szkolnej swoje umiejętności recytatorsko- wokalne z okazji trzydziesto- trzy letniej rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji nt. Praw Dziecka (20. 11. 1989r.); czyli dokumentu mówiącego, że każdemu dziecku- bez względu na kolor skóry, wyznanie, pochodzenie, czy też wyznawane poglądy przysługują takie same prawa w społeczności ludzkiej.
Zgromadzeni w Sali Domu Ludowego uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się z prezentowanych przez drugoklasistów wierszy i piosenek, że dzisiejszy dzień niósł ze sobą poważne przesłanie w oparciu o które dzieci na całym świecie powinny jednoczyć się i podejmować wiele działań w imieniu wszystkich swoich rówieśników; a szczególnie tych, których prawa są często łamane.
Dzięki zdobytej wiedzy wiemy, że musimy! budować świat w którym żadne dziecko na świecie
nie będzie pozbawione przede wszystkim prawa do życia w pokoju i bezpieczeństwie, a w dalszej kolejności prawa do wzrastania w atmosferze wolnej od lęku.
W oparciu o zapoznanie młodszej części społeczności Szkoły z najważniejszymi prawami dziecka SU Klas Młodszych mógł podsumować zorganizowany w poniedziałek Dzień Życzliwości i Pozdrowień, w którym dobre słowa, uśmiech i robienie czegoś miłego dla siebie i innych sprawiło, że życie w murach beskiej szkoły stało się przyjemniejszeSmile

Uczniowie dzięki swojej kreatywności przygotowali klasowe kartki pocztowe w rozmiarze XXL, które chcieliby wysłać do ważnych dla nich osób… Pomysłów było bardzo wiele, dlatego bardzo ciężko było wybrać tą najlepszą! Więc wspólną decyzją opiekunów SU każda z klas zyskała zaszczytne pierwsze! miejsce na podium ludzi życzliwych- nie tylko od święta, ale i na co dzień!

 Przygotowany dla każdego dziecka mały słodki poczęstunek w formie galaretki w czekoladzie zwieńczył w sposób radosny cały pracowity i wyjątkowy dzień- pełen refleksji, miłych i ważnych słów…

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/swietlica.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/swietlica.html

Losowe zdjęcia z galerii