• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/aktualnosci-lista/699-uczymy-sie-na-bledach.html

2023.02.09 Kulig klasowy: 2b, 3a i 3b

Białe pola, białe lasy
toną w białym śnie.
Pędzą konie sanki dzwonią
Kulig drogą mknie.

Dzyń, dzyń, dzyń…

 

Aura zamówiona – pogoda była rewelacyjna. Trochę śnieżnego śniegu, temperatura w okolicach -4stopni, a więc warunki na sannę wymarzone. W końcu zima i śnieg, na który długo czekaliśmy, a teraz go mamy i staramy się to wykorzystywać. Ciepło ubrani, z dobrymi humorami dnia 9 lutego klasy 3 wraz z klasą 2b pod opieką wychowawców i rodziców wyruszyli na kulig, zorganizowany przy Instytucie Zootechniki w Odrzechowej. Na miejscu zaczęło się od zabaw na śniegu i kuligu saniami. Beztroska zabawa i odrobina emocji podczas jazdy krętymi dróżkami pól, pozostawiły wiele ciekawych wrażeń. Nie lada gratką okazała się też jazda na koniach. Dzieci miały okazję poczynić pierwsze kroki w jeździectwie. Każdy uczeń pod okiem instruktorów, odważnie spróbował jazdy konnej. Po tak wspaniałych atrakcjach upiekliśmy kiełbaski. Kulig okazał się bardzo atrakcyjną formą rekreacji i nietypową lekcją przyrody. Głównym celem kuligu było połączenie dobrej zabawy z integracją klasy. Taki dzień należy zaliczyć do udanych. Dziękujemy rodzicom za pomoc i pyszne kiełbaski.

zdjęcia