• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1852-2023-03-21-dzien-bez-plecaka.html

2023.03.06 spotkanie ze strażakiem

6 marca  uczniowie klasy 2a przywitały szczególnego gościa , a mianowicie przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej z Brzozowa- Pana Ryszarda Saja. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom - w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci oraz przybliżenie pracy strażaka, który jest autorytetem dla wielu małych dzieci.  Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto strażak w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomniał dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej, o niebezpieczeństwie. Ostatnim elementem spotkania było krótkie przybliżenie obrazu zawodu strażaka, sprzyjające kształtowaniu pozytywnego wizerunku tej formacji oraz ludzi w niej służących w oczach dzieci. Dużą ciekawość wzbudził m.in. sprzęt ochrony osobistej strażaka, który niejednemu maluchowi, z racji swojej wagi, sprawił nie lada problemy, a także elementy stroju, które uczniowie mogli przymierzać.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi  za przybliżenie tematu związanego z pracą strażaka, za  umożliwienie obejrzenia sprzętu ratowniczo-gaśniczego, poznania trudnej pracy oraz udzielenie wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1852-2023-03-21-dzien-bez-plecaka.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1852-2023-03-21-dzien-bez-plecaka.html

Losowe zdjęcia z galerii