• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1870-2023-04-2-dzien-autyzmu.html

2023.03.20 Dzień Kolorowej Skarpetki w klasach młodszych

W przeddzień 21go marca uczniowie klas I- III oraz oddziałów przedszkolnych na znak solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa wzięli udział w światowym dniu „Kolorowej Skarpetki”, po to by pokazać akceptację i szacunek do osób troszeczkę inaczej wyglądających niż te osoby, z którymi mamy kontakt na co dzień w naszych małych społecznościach. Prawdę mówiąc Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na pierwszy dzień wiosny- dający idealny obraz trisomii 21 chromosomu, ale z racji planowanego „wiosennego pochodu” ulicami Beska, SU postanowił dzień wcześniej zachęcić szkolną społeczność do pokazania kolorów skarpetek noszonych przez naszych uczniów. Każde dziecko dowiedziało się w tym dniu, że osoba wyglądająca inaczej ma takie same prawa, jak każdy z Nas. Tak samo może się złościć, płakać, cieszyć jak i my… a to, że ma nieco inaczej wyglądającą twarz, jak rówieśnicy z podwórka nie czyni jej w żaden sposób gorszą!

 

Dlatego skarpetka nie do pary mogła w prosty sposób uświadomić każdemu dziecku, że inność jest wyjątkowa… że wywołuje uśmiech na Naszych twarzach… i że nie jest powodem do śmiechów i chichów.

Żeby było mało, w tym dniu Każde Dziecko mogło także przygotować na swojej głowie wyjątkową fryzurę dopełniającą nieco inny look każdego z Nas. Dziękujemy przewodniczącemu za poddanie pomysłu na dzień pełen pozytywnych energii i emocji

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1870-2023-04-2-dzien-autyzmu.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1870-2023-04-2-dzien-autyzmu.html

Losowe zdjęcia z galerii