• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1877-2023-03-31-wiosenne-nakrycie-glowy.html

Dzień liczby PI


14 marca obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI. Nasza szkoła w tym roku również świętowała ten dzień. W klasach 4-6 na lekcjach matematyki odbyły się niecodzienne zajęcia, a mianowicie wszyscy uczniowie podzieleni na grupy wykonywali pewien eksperyment, który pozwolił im wyznaczyć przybliżenie liczby Pi (3,14). W tym celu mierzyli obwody oraz średnice różnych przedmiotów w kształcie koła i wyznaczali iloraz obwodu koła do jego średnicy, następnie zapisywali swoje wyniki i wnioskowali. Na zakończenie zajęć obejrzeli krótki film dotyczący historii liczby Pi oraz poznali ciekawostki związane z tą liczbą. Dla uczniów klas 7-8 nauczyciele matematyki przygotowali konkurs, który polegał na rozwiązaniu na czas quizu dotyczącego liczby Pi. W konkursie wzięło udział 14 osób. Quiz był rozwiązywany z wykorzystaniem komputera. Zawodnicy mieli do przejścia escape room, w którym były zadania logiczne, puzzle, skojarzenia. Zwyciężał ten, kto w najkrótszym czasie przeszedł escape room i podał poprawne hasło, które było do odgadnięcia w końcowym etapie quizu. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli wziąć udział
w konkursie. Jak się okazuje, taka niecodzienna wiedza matematyczna potrafi zaciekawić naszych uczniów, a z ich relacji wynika, że matematyka w dniu 14 marca bardzo im się podobała.
                                                Nauczyciele matematyki

Zobacz foto

 

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1877-2023-03-31-wiosenne-nakrycie-glowy.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1877-2023-03-31-wiosenne-nakrycie-glowy.html

Losowe zdjęcia z galerii