• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/673-2016-05-24-25-wycieczka-koncowa-klas-trzecich-gimnazjum/detail/17673-2016-05-24-25-wycieczka-koncowa-klas-trzecich-gimnazjum.html

XV Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy20 kwietnia w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. I. Łukasiewicza w Krośnie zostały zorganizowane XV Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.
Wzięło w nich udział 21 zespołów młodych ratowników ze szkół podstawowych, w tym 2 zespoły ze Słowacji. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Janiszewska, Dominik Tutak oraz Igor Kopecki.
Głównym celem Regionalnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej. W pierwszej części ratowniczych zmagań młodzież rozwiązywała test wiedzy z pierwszej pomocy, następnie udzielała praktycznej pomocy w trzech ogniskach urazowych. Na pierwszym ognisku był to wypadek komunikacyjny (kierowca - ciężarna kobieta z utratą przytomności, pasażer z atakiem padaczki), na drugim - wypadek na boisku (bójka kibiców z urazami: wbity nóż w przedramię oraz krwotok z nosa). Na oddzielnym ognisku uczestnicy mistrzostw prowadzili z kolei resuscytację krążeniowo-oddechową we wszystkich kategoriach wiekowych (niemowlę, dziecko, dorosły).
Dodatkowo podczas mistrzostw uczestnicy mogli poznać sprzęt i charakter pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dla zainteresowanych uczestników prowadzone były też warsztaty z pierwszej pomocy z elementami pomocy kwalifikowanej.
Szkoła Podstawowa w Besku została ostatecznie sklasyfikowana na  10 miejscu.
Pomimo, iż nasz szkolny zespół ratowniczy nie zajął w tych mistrzostwach nagradzanego miejsca, dziękujemy za ogromne zaangażowania i poświęcanie swojego wolnego czasu na przygotowania do zawodów.
Za nieocenioną i bezinteresowną pomoc w przygotowaniach do części praktycznej zawodów dziękujemy ogromnie panu Pawłowi Pelczarowi i Tomaszowi Żuchowskiemu.


Opiekun SK PCK
Jadwiga Kornasiewicz

Zobacz foto

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/673-2016-05-24-25-wycieczka-koncowa-klas-trzecich-gimnazjum/detail/17673-2016-05-24-25-wycieczka-koncowa-klas-trzecich-gimnazjum.html

Losowe zdjęcia z galerii