• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/71-egzamin-probny-polski-17-12-2007/detail/2772-egzamin-17.html

2023.10.19 "Stara Baśń" Grybów

 

W ramach lekcji historyczno- polonistycznej klasy IV wzięły udział w zajęciach w Zamku „Stara Baśń”, który jest obiektem wybudowanym w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie średniowiecznego zamku wykonanego z kamienia, cegły i drewna oraz pięknie wyposażone w średniowieczne sprzęty i eksponaty.
W czasie zajęć uczniowie nam historię twierdzy związaną z najazdem hord tatarskich i mongolskich na tereny Grybowa oraz legendę z nią związaną. Uczniowie zwiedzali zamek z animatorkami ustaloną trasą, na której czekało wiele atrakcji m. in. tajemnica wieży księżniczek, wcielanie się w postaci z epoki przy pomocy rekwizytów tj. mieczy, toporów, tarczy.
Ciekawą zabawą dla dzieci była możliwość przymierzenia strojów średniowiecznych oraz wyścigi konne. Wszyscy poczuli się, jakby przenieśli się w te odległe czasy… Nie lada atrakcją było również pieczenie podpłomyków, samodzielne wałkowanie ciasta, zajadanie się pysznymi wypiekami.

Na zakończenie Naszej wizyty w zamku spotkali się z Kasztelanem.

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/71-egzamin-probny-polski-17-12-2007/detail/2772-egzamin-17.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/71-egzamin-probny-polski-17-12-2007/detail/2772-egzamin-17.html

Losowe zdjęcia z galerii