• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1962-narodowe-swieto-niepodleglosci.html

Narodowe Święto Niepodległości


 „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – te słowa wypowiedziane przez marszałka Józefa Piłsudskiego towarzyszyły nam podczas uroczystej akademii poświęconej Ojczyźnie w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni, podziwiając tańce narodowe,  społeczność  naszej szkoły uczciła ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa.  Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. Patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą i historią.
To my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności. Niech w pamięci zostaną nam słowa piosenki  Marka  Grechuty :


 „Bo wolność to nie cel lecz szansa by / Spełnić najpiękniejsze sny marzenia
Wolność to ta najjaśniejsza z gwiazd / Promyk słońca w gęsty las nadzieja
Bo wolność to wśród mądrych ludzi żyć / Widzieć dobroć w oczach ich i szczęście".

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1962-narodowe-swieto-niepodleglosci.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1962-narodowe-swieto-niepodleglosci.html

Losowe zdjęcia z galerii