• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1396-2020-03-06-apel-z-okazji-dnia-kobiet.html

2023.11.16 Dzień Tolerancji

DZIEŃ TOLERANCJI 16 LISTOPADA

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania.
16 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób– kolegów, koleżanek. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję ,,Drzewo Tolerancji”. Celem inicjatywy było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Uczniowie tworzyli „Drzewo Tolerancji” wpisując na listki hasła  kojarzące się  im z  tolerancją, które pięknie ozdobiły drzewo. Podsumowaniem tego dnia było stworzenie przez każdą klasę plakatu pt. „Jestem tolerancyjny w szkole i w klasie”. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu  towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęciły do walki z brakiem tolerancji. Podjęta przez samorząd inicjatywa miała na celu poruszyć w nas strunę wrażliwości i spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.
Pamiętajmy, jesteśmy różni, lecz równie ważni. Bycie tolerancyjnymi odnoszenie się do drugiego człowieka z szacunkiem nic nas nie kosztuje. Sprawia radość nie tylko nam, ale również osobom, które przebywają w naszym towarzystwie.

zdjęcia

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1396-2020-03-06-apel-z-okazji-dnia-kobiet.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1396-2020-03-06-apel-z-okazji-dnia-kobiet.html

Losowe zdjęcia z galerii