• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/2074-2024-05-28-wycieczka-do-krakowa.html

2023.12.20 szopkaKonkurs „Szopka z recyklingu”

Rocznicę„800 lat pierwszej szopki” św. Franciszka w Asyżu uznaliśmy za szczególną okazję do refleksji nad duchem ekologii i prostoty, które są nierozerwalnie związane z nauczaniem świętego. Poprzez organizację konkursu szkolnego na „Szopkę z recyklingu w klasach I-IV”, uczniowie nie tylko oddali hołd historii pierwszej szopki, ale także w praktyczny sposób realizowalinaukę św. Franciszka o poszanowaniu środowiska i prostocie życia.
Było to niezwykłe doświadczenie, gdzie tradycyjne elementy spotykały się z nowoczesnością, a kreatywność była kluczem do stworzenia unikalnych 58 arcydzieł. Cały proces był okazją do zbliżenia się rodziny, umożliwiając im wspólne spędzanie czasu, dzielenie pomysłami i uczenie się od siebie nawzajem.
Podczas wspólnego projektowania i budowy szopek, rodzice mieli możliwość przekazywania swoim dzieciom istotnych wartości, związanych z Bożym Narodzeniem. A poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów do budowy, takich jak recyklingowe przedmioty czy naturalne elementy, uczniowie rozwijali swoją twórczość artystyczną i manualną  oraz manifestowały troskę o środowisko.
W rezultacie te przepiękne szopki nie tylko ozdobiły przestrzeń naszej szkoły , ale także stanowiły  wyraz miłości, zaangażowania i troski o planetę, inspirując innych do podobnych działań. To symboliczne połączenie tradycji, kreatywności i zrównoważonego podejścia, które przynosi radość nie tylko twórcom, ale i całej społeczności szkolnej a zwłaszcza rodzinnej.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom a laureaci konkursu również drobne upominki.
I miejsce
Zosia Knurek IA
II miejsce
Mieszką Pęczkowski IIB
III miejsce
Bartłomiej Trygar IIIA
Wyróżnieni zostali:
Mikołaj Bierbasz IVB
Blanka Buczek IB

Wszystkim za udział dziękuję życząc Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Ksiądz Piotr

Zobacz foto