• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/kontakt.html

2023.12.19 Klasowe kolędowanie w edukacji wczesnoszkolnej

 

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,

niech kolęduje z nami cała ziemia…”

Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś. To piękna tradycja. Warto ją pielęgnować i przekazywać dzieciom. 19 grudnia uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rozśpiewali się w najpiękniejszych polskich kolędach i pastorałkach. Każda klasa wspólnie z wychowawcą przygotowała wcześniej wylosowaną kolędę. Tym podniosłym wydarzeniem weszliśmy w piękny okres Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie klasy, począwszy od grupy czterolatków aż po trzecioklasistów, z największą starannością przygotowały się do swojego występu. Wspaniały śpiew kolęd połączony z brzmieniem instrumentów muzycznych niósł się po całej naszej szkole. Aby tradycji stało się zadość, na koniec spotkania każdy mógł się poczęstować smacznymi świątecznymi pierniczkami przygotowanymi przez nauczycieli i rodziców.

zdjęcia