• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/pedagog/12-organizacje/koka-zainteresowa/37-socrates-comenius.html

2024.02.03 trening uwagi


W pierwszym semestrze trwającego roku szkolnego dzieci z oddziałów 0 brały udział w innowacyjnych zajęciach „Skoncentruj się”.  Zajęcia mają na celu pomóc dzieciom w lepszej koncentracji z wykorzystaniem metody treningu uwagi wg Giny Davies.  Każde zajęcia odbywały się na czterech poziomach : POZIOM 1 – dziecko uczy się jak skupić uwagę,  POZIOM 2 – dziecko uczy się jak koncentrować się dłużej, POZIOM 3 – dziecko uczy się jak przenosić uwagę poprzez udział w naprzemiennych zabawach interakcyjnych, POZIOM 4 – dziecko uczy się przenoszenia uwagi – na zmianę skupiania jej na własnej aktywności i współdzielenia z innymi. Całość zajęć jest poprzedzona planem zaprezentowanym dzieciom w formie graficznej (na tabliczce suchościeralnej).
Dzieci na każdych zajęciach z zainteresowaniem wyczekiwały co ukryte było w pudełku, oglądały przygotowane eksperymenty, brały udział we wspólnych zabawach oraz wykonywały prace plastyczną. Z dużym zaangażowaniem wykonywały zdanie i z niecierpliwością czekały na każde kolejne zajęcia.
Zuzanna Bulanda, Katarzyna Pelczarska

Zobacz foto

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/pedagog/12-organizacje/koka-zainteresowa/37-socrates-comenius.html

Losowe zdjęcia z galerii