• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/kontakt.html

21 marca 2024 Dzień Kolorowej Skarpety


W środowy dzień w naszej szkole w klasach IV- VIII odbyło się bardzo wesołe przedsięwzięcie. Uczniowie wraz z nauczycielami świadomie założyli na stopy dwie niepasujące do siebie skarpety: obojętnie, czy były one długie, czy krótkie, ale na pewno były one nie do pary… To wesołe zamieszanie miało jeden konkretny cel. Chcieliśmy w ten sposób solidaryzować się z osobami dotkniętymi zespołem Downa. Dzień ten w naszym kraju jest obchodzony już po raz 19-sty, bo aż od roku 2005 z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Ma on na celu podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Nasi uczniowie w imię tej pięknej idei zostali zapoznani na godzinach wychowawczych z filmem edukacyjnym dotyczącym tematyki tego dnia, a ci bardziej sprytni mogli poczuć się, jak Sherlock Holmes tropiąc i szukając dobrze ukryte w zakamarkach szkoły kolorowe skarpetki uprawniające do zgarnięcia wesołego upominku przygotowanego przez nauczycieli. Oprócz tego na szkolnym korytarzu wystawiona była gazetka tematyczna ugruntowująca posiadane już informacje. Mamy nadzieję, że Młode Umysły wzięły poruszany temat i cały dzień w sposób analityczny umożliwiający dokładne zapoznanie się z problemami dnia codziennego osób muszących żyć z zespołem Downa.
Organizatorzy

Zobacz foto