• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1997-2023-12-12-w-zdrowym-ciele-zdrowy-duch.html

Na spektaklu w SDK – obejrzeliśmy „Hejtera”

24 kwietnia 2024 r. uczniowie SP w Besku z klas 7a, 7b i 8a wybrali się do Sanoka, żeby w Sanockim Domu Kultury obejrzeć spektakl pt. „Hejter” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia.
Cyberprzemoc, kradzież tożsamości, podszywanie się pod inną osobę, hakowanie konta na portalu społecznościowym i zamieszczanie w nim kompromitujących i nieprawdziwych treści to tylko niektóre z zagadnień poruszanych w atrakcyjny, przystępny sposób podczas przedstawienia.
Widzowie mogli zobaczyć konsekwencje wyżej wymienionych, nielegalnych aktywności w sieci – co ważne, konsekwencje te dotykały nie tylko hejtera, lecz także ludzi z jego otoczenia…
Czy przed hejterem można się bronić? Tak.
Jak reagować, gdy hejt dotyka innych? Odważnie. Prosić innych o pomoc (to nie wstyd).
Kto może zostać ofiarą hejtera? Każdy.
Po spektaklu aktorka przeprowadziła krótką pogadankę, w której zachęcała do szacunku wobec innych, budowania zdrowych relacji z innymi i szukania pomocy, jeśli hejt kogoś dotyka. Uczniowie mogli zapamiętać (lub zrobić zdjęcie slajdowi) numer telefonu zaufania, pod który można bezpłatnie dzwonić w razie problemów (nie tylko z hejterem) i braku wsparcia, pomocy w najbliższym otoczeniu: 116 111.
Przedstawienie podobało się młodzieży i opiekunom. Jeśli dzięki spektaklowi ktoś nie zostanie hejterem lub będzie umiał się przed hejterem obronić – to warto było pojechać i obejrzeć „Hejtera”.
Opiekunami podczas wyjazdu do teatru byli: p. R. Małek, p. P. Niemiec, p. J. Stępniak i p. S. Ziemiańska.
R.M.

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1997-2023-12-12-w-zdrowym-ciele-zdrowy-duch.html

Losowe zdjęcia z galerii