• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/2074-2024-05-28-wycieczka-do-krakowa.html

2024.05.08 XVIII POWIATOWE ZAWODY MATEMATYCZNE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „SUPERMATEMATYK”

8 maja 2024 roku, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku już po raz osiemnasty spotkali się uczniowie trzynastu szkół, by wziąć udział w zawodach matematycznych. Zwody odbywały się pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Organizuje je grupa nauczycieli matematyki, pracujących w tej szkole.

Zawody składały się z dwóch części: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 60 minut do rozwiązania 5 zadań, oczywiście dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. Uczeń naszej szkoły Aleksander Lewicki, w kategorii klas szóstych zajął indywidualnie II miejsce.

W konkursie drużynowym wystartowało 13 trzyosobowych drużyn – „TERCETÓW” – składających się uczniów klas 4, 5 i 6. Drużyny zmagały się z jedenastoma zadaniami. Tutaj ważna była umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań – zagadek, szacowania, zapamiętywania, a w dużej mierze współpracy w grupie.

W konkursie TERCETÓW nasza drużyna po zaciętej dogrywce zajęła IV miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Zuzanna Banaś, Florian Jaślar i Aleksander Lewicki.
Wszystkim uczniom dziękujemy za to, że wzięli udział w konkursie, a Aleksandrowi gratulujemy odniesionego sukcesu.

prezentacja