• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/

2014.01.13 Sąd nad papierosem

 

Sąd nad papierosem. Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić?

Dnia 24 lutego w Gimnazjum podczas godziny wychowawczej odbył się apel, podczas którego uczniowie klas drugich, w składzie: Monika i Weronika Białowąs, Kornelia Sitek, Oliwia Nycz, Gabriela Rymarowicz i Daniel Wojtoń, realizowali gimnazjalny projekt edukacyjny "Sąd nad papierosem". Uczniowie przygotowali scenki, filmiki i prezentacje multimedialne, które miały na celu uświadomienie szkodliwości palenia. Społeczność Gimnazjum podczas godziny wychowawczej miała również okazję wysłuchać rad i wskazówek dotyczących tematu "Tytoń - jak się przed tym bronić?", a tym samym wzięła udział w realizacji zadania konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń. W trakcie apelu uczennice z klasy 3b przedstawiły krótką scenkę, dotyczącą wpływu substancji szkodliwych na organizm człowieka, a Dominika Marszałek rozdała ulotki informacyjne o paleniu, które wcześniej przygotowała.


Uczniowie zrealizowani następujące cele:
- poznali podstawowe informacje związane z profilaktyką uzależnień,
- zrozumieli potrzebę walki z uzależnieniem,
- poznali zagrożenia społeczne i osobiste płynące z używania tytoniu, narkotyków, dopalaczy;
- potrafią uzasadnić potrzebę walki z używaniem i dostępem do środków psychoaktywnych, tytoniu itp.;

Wszystkim uczniom dziękuje za zaangażowanie. Magdalena Szałankiewicz

 

 

Losowe zdjęcia z galerii