• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1169-2018-01-15-moda-2018/detail/35049-fediooktawia.html

Artykuły

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 14 marca 2013 roku w szkole w Besku odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Uczestników konkursu powitał dyrektor Arkadiusz Nycz, życząc powodzenia oraz podkreślając duże zainteresowanie młodzieży konkursem a także ważność poruszanej problematyki dla całej społeczności.

Eliminacje składały się z dwóch części, pisemnej i ustnej.

W części ustnej każdy odpowiadał na trzy wylosowane pytania. Poniżej wyniki zmagań-najlepsza piątka w kategorii.

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

1. Szałankiewicz Krzysztof

2. Porawski Paweł

3. Bajgier Miłosz

oraz Rajter Klaudia i Józefczyk Patrycja

II grupa wiekowa (gimnazjum)

1. Grzesik Adrian

2. Skubel Przemysław

3. Wojtasik Jakub

oraz Suwała Patrycja i Szul Marlena

W trakcie rywalizacji obserwowaliśmy duże emocje wśród uczestników, zwłaszcza tych którzy uczestniczyli w konkursie pierwszy raz. Dlatego szczególne podziękowania i uznanie należą się klasie 5a... jej dziesięcioosobowej reprezentacji. Zdobyta wiedza i doświadczenie na pewno zaowocują w przyszłości. Najlepszym przykładem takiej wiedzy i doświadczenia jest "tandem" naszych szkolnych liderów Krzysztof-Adrian, którzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania i pokazali, że nie znaleźli się tu przypadkiem... GRATULUJEMY:)

Być może niektórzy z nich zasilą szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Besku.

Na zakończenie Wójt Gminy Besko Mariusz Bałaban wyraził swoje uznanie za tak duże zainteresowanie problematyką związaną ze strażą pożarną. Gratulując sukcesów wręczył dyplomy i podarunki ufundowane przez Urząd Gminy.
Do etapu powiatowego przechodzą pierwsze trzy osoby w kategorii.

ŻYCZYMY POWODZENIA :) ...5 kwietnia 2013r. eliminacje powiatowe

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1169-2018-01-15-moda-2018/detail/35049-fediooktawia.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1169-2018-01-15-moda-2018/detail/35049-fediooktawia.html

Losowe zdjęcia z galerii