• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1122-2017-06-04-dzien-dziecka/detail/33214-2017-06-04-dzien-dziecka.html

Artykuły

Wirtualne potyczki

19 marca 2013 r. już po raz szósty w Zespole Szkół w Besku Gimnazjum w Besku miał miejsce finał konkursu ortograficzno-informatycznego "Wirtualne potyczki ortograficzne". Beskie gimnazjum, tradycyjnie już, gościło uczestników konkursu, organizowanego przez CDN w Sanoku, doradcę metodycznego
j. polskiego, p. Roberta Miszczaka i nauczycieli polonistów.
W wyrównanej rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie za pomocą programu komputerowego PowerPoint, indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach, prezentacji zawierającej od 5 do 10 ciekawych i oryginalnych ćwiczeń ortograficznych i sprawdzających znajomość związków frozeologicznych o rodowodzie biblijnym.
W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych (wykonano 33 prezentacje konkursowe), 7 gimnazjów (18 prezentacji) i jedna szkoła ponadgimnazjalna.
W kategorii SP I miejsce zajął Miłosz Bajgier (SP w Besku), w kategorii gimnazjów - Karolina Skubisz i Anna Milczanowska (Gimnazjum w Trepczy), a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Mateusz Nycz (Michalicki ZSP).
Spośród gimnazjalistów z Beska najwyżej oceniona została Oliwia Bajgier - zajęła III miejsce.
GRATULACJE!
Finał konkursu przebiegał w miłej atmosferze. W programie znalazł się czas na występy artystyczne. Wystąpił zespół muzyczny "NIE, BO NIE" złożony z uczniów klasy I (wszyscy członkowie zespołu wykonali prezentacje konkursowe) oraz grupa teatralna p. Renaty Małek z przedstawieniem kabaretowym "Romek i Julka".
Gospodarzem uroczystego finału konkursu był dyrektor ZS w Besku - p. Arkadiusz Nycz. Wśród zaproszonych gości była pani dyrektor CDN w Sanoku - p. Marta Muszyńska oraz przedstawiciel UG w Besku - p. Kazimierz Wolański.
Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1122-2017-06-04-dzien-dziecka/detail/33214-2017-06-04-dzien-dziecka.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/1122-2017-06-04-dzien-dziecka/detail/33214-2017-06-04-dzien-dziecka.html

Losowe zdjęcia z galerii