• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/355-kolejne-projekty-edukacyjne.html

Artykuły

Lekcja w terenie

20 maja 2013 r., w poniedziałek, grupa 46 uczniów z klas pierwszych Zespołu Szkół w Besku Gimnazjum w Besku miała nietypową lekcję języka polskiego - lekcję w terenie.
Celem lekcji było zwiedzenie ruin i poznanie historii zamku "Kamieniec" w Odrzykoniu - miejsca, które było dla Aleksandra Fredry inspiracją do napisania komedii pod tytułem "Zemsta". W ruinach, przygotowani do wystąpienia, uczniowie sami opowiadali o historii, świetnego niegdyś, zamku, przedstawiali ciekawe legendy związane z odwiedzanym miejscem - wszystko pod okiem mauczycieli, którzy oceniali stopień przygotowania i zaprezentowania tekstów przez uczniów.
Z murów "Kamieńca" można było podziwiać panoramę Krosna i jego okolic.
Jednym z punktów programu było także zwiedzanie rezerwatu przyrody nieożywionej położonego między miejscowościami Korczyna i Czarnorzeki - rezerwatu "Prządki". Jego największą atrakcją są wspaniałe formy skalne o nazwach wywodzących się z legend  m.in.: Prządka-Matka, Prządka-Baba, Herszt. Wędrówka po rezerwacie była dość męcząca, ale wszyscy energicznie podążali za przewodnikiem - p. Z. Brzozowskim.
Pogoda dopisała, choć rano wszyscy z niepokojem patrzyli w ciemne niebo z deszczowymi chmurami, które, na szczęście, ominęły Krosno i jego okolice.
Lekcję w terenie przygotowała p. Renata Małek, przewodnikiem był p. Zbigniew Brzozowski, a opiekę sprawowały p. Monika Rak - Murdzia i p. Magdalena Szałankiewicz.

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/355-kolejne-projekty-edukacyjne.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/355-kolejne-projekty-edukacyjne.html

Losowe zdjęcia z galerii