2026.06.18 spotkanie z ratownikami medycznymi
- Kategoria: Uncategorised
- Utworzono: czwartek, 18, czerwiec 2026 13:15
- Poprawiono: piątek, 19, czerwiec 2026 14:15
- Opublikowano

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI
W ramach tygodnia dla bezpieczeństwa, w czwartek 18 czerwca, w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi -
pracownikami Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku.
Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-8.
W czasie spotkania nasi uczniowie przypominali sobie i systematyzowali wiadomości na temat jak w sytuacji zagrożenia życia udzielić pierwszej pomocy. Mieli też możliwość praktycznie przećwiczyć niektóre sytuacje
np. jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową czy też użyć AED ratując osobę,
u której doszło do zatrzymania krążenia, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
Był też czas na pytania, jak zachować się w konkretnej sytuacji, najczęściej związanej z urazami kończyn,
ale też oparzeniem czy zadławieniem.
Spotkanie było bardzo owocne i pogłębiło wiedzę naszej młodzieży.
Jadwiga Kornasiewicz


