• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/pedagog/34-uncategorised/2096-2024-06-17-mam-talent.html

2026.06.18 spotkanie z ratownikami medycznymi

SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

W ramach tygodnia dla bezpieczeństwa, w czwartek 18 czerwca, w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi - 
pracownikami Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku.
Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-8.
W czasie spotkania nasi uczniowie przypominali sobie i systematyzowali wiadomości na temat jak w sytuacji zagrożenia życia udzielić pierwszej pomocy. Mieli też możliwość praktycznie przećwiczyć niektóre sytuacje
np. jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową czy też użyć AED ratując osobę,
u której doszło do zatrzymania krążenia, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
Był też czas na pytania, jak zachować się w konkretnej sytuacji, najczęściej związanej z urazami kończyn,
ale też oparzeniem czy zadławieniem.
Spotkanie było bardzo owocne i pogłębiło wiedzę naszej młodzieży.

Jadwiga Kornasiewicz

Zobacz foto