• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1739-2022-05-18-maly-supermatematyk.html

2017.09.15 Haczów- rajd rowerowy

W piątek 15 września odbył się rajd rowerowy do Haczowa. O godzinie 7:30 wszyscy rowerzyści byli juz na placu przed szkołą. Każdy z nas otrzymał kamizelkę odblaskową i kask, bo bezpieczeństwo jest przecież najważniejsze.

Do Haczowa jest niedaleko-14km, więc trasę pokonaliśmy szybko. Po drodze zrobiliśmy wprawdzie kilka przerw, ale tylko po to, aby dowiedzieć się od czego pochodzą nazwy miejscowości przez które przejeżdżaliśmy. Nasz kolega Mateusz Smoleń wiedział, że nazwa Haczów pochodzi od haków.

Haczów to bardzo ładna miejscowość. Ozdobą miejscowości jest 500-letni kościół. Jest to największy drewniany kościół w Europie. Wpisano go na listę zabytków ''UNESCO''. Kościół pochodzi z XIV w. Podczas jego budowy nie został użyty ani 1 gwóźdź. Ciekawe jest również wnętrze, zabytkowe polichromie i pieta. Z wizerunkiem Matki Boskiej Bolesnej wiąże się legenda, która mówi o tym, że figura przypłynęła do mieszkańców rzeką Wisłok. Dowiedzieliśmy się również , czym cechuje się gotyk i barok.

Po krótkiej wizycie w sklepie i uzupełnieniu zapasów żywnościowych ruszyliśmy w drogę powrotną podziwiając piękno przyrody.

To był udany dzień.

Jakub Ciupka Va

2017.09.15 haczow rajd rowerowy01

 zobacz foto

2017.09.15 haczow rajd rowerowy15

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1739-2022-05-18-maly-supermatematyk.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1739-2022-05-18-maly-supermatematyk.html

Losowe zdjęcia z galerii