• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1714-dzien-bez-plecaka.html

2017.10.18 Rowerowy Dzień

18 października w piękny jesienny dzień 20 -osobowa grupa cyklistów wybrała się na rajd rowerowy. Był on przygotowany przy współpracy z Leśną Szkołą - Rowerowy Dzień – Zagłębie Ambitnej Turystyki (kliknij) Zaproponowano nam trasę z Woli Niżnej, przez Jasiel i Moszczaniec do Polan Surowicznych.
Do Woli Niżnej dojechaliśmy "Władkiem". Tutaj przesiedliśmy się na rowery. Okazało się jednak, że droga z powodu wypadku jest zamknięta i musimy jechać inną, znacznie trudniejszą trasą. Podjazd był naprawdę stromy(kliknij). Trasa wiodła przez teren największego rezerwatu w polskich Karpatach "Źródliska Jasiołki". W niezamieszkałej dolinie istniały niegdyś łemkowskie wioski. Mogliśmy oglądać pozostałości siedzib ludzkich - cmentarz, stare sady oraz pamiątki po tragicznych epizodach, jakie rozegrały sie na tych terenach po II wojnie światowej. Na skraju lasu stoi pomnik żołnierzy zamordowanych przez UPA oraz płyta poświęcona kurierom beskidzkim AK z lat 1939- 1945.
Piękna słoneczna pogoda sprzyjała obserwacjom przyrody. Trasa cały czas wiodła leśnymi ścieżkami, blisko żeremi bobrowych i szemrzącej, krystalicznie czystej Jasiołki. Kamieniste ścieżki są jednak zdradliwie, dwie awarie rowerów i bardzo strome podjazdy trochę popsuły nam humory. Przy ognisku na zakończenie rajdu mogliśmy odrobinę odetchnąć, bo trasa była naprawdę wyczerpująca. Nie spodziewaliśmy się tak trudnej i wymagającej drogi.
Zmęczenie jednak jak zwykle szybko ustąpi, a wrażenia i emocje pozostaną. To piękne tereny, warto tu przyjechać, być może na dłużej.

BP

2017.10 18 rowerowy dzien01

2017.10 18 rowerowy dzien02

 zobacz foto

rowerowy dzien

...morderczy?

rowerowy  dzien

 

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1714-dzien-bez-plecaka.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1714-dzien-bez-plecaka.html

Losowe zdjęcia z galerii