• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1319-2019-06-02-dzien-dziecka.html

2020.12.18 Coraz bliżej święta...


Grudzień to czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Podczas tego okresu uczniowie klas I realizowali świąteczny blok tematyczny na wszystkich edukacjach poprzez różnorodne aktywności. Sprzyjały one kształtowaniu kompetencji kluczowych, poznaniu tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, wzmacnianiu więzi rodzinnych,
rozwijaniu zdolności muzycznych, manualnych, kształtowaniu umiejętności wyrażania uczuć. Na ten szczególny czas zostały zaplanowane i zrealizowane ciekawe zadania.
Pierwszoklasiści na edukacji polonistycznej m.in. poznali legendę o św. Mikołaju, zapoznali się ze zwyczajami bożonarodzeniowymi, układali i pisali życzenia świąteczno-noworoczne; na edukacji matematycznej kodowali świąteczne obrazki, wycinali symetryczne choinki, rozwiązywali tematyczne zadania tekstowe. Wykonali piękne prace plastyczno-techniczne płaskie i przestrzenne, m.in.: portret Mikołaja, ozdoby świąteczne, szopkę. Na informatyce dzieci pracowały w programie Paint, tworząc z poznanych narzędzi Mikołaje, bombki, choinki. Na w-fie odbyła się gimnastyka ze świętym Mikołajem, ćwiczenia korekcyjne na płaskostopie, połączone z malowaniem i odbijaniem stóp oraz tworzeniem z nich świątecznych reniferków. Edukacja muzyczna sprzyjała rozwijaniu polskiej tradycji śpiewania kolęd. W domu dzieci angażowały się do pomocy rodzicom podczas przygotowań - ubierały choinkę, piekły i dekorowały pierniczki. Na wielkie podziękowania, za pomoc w realizacji naszych działań podczas trudów pracy zdalnej, zasługują Rodzice, którzy zawsze nas wspierają, pomagają, kibicują, dokumentują wszystkie działania swoich pociech i systematycznie odsyłają do wychowawców. Niestety nie możemy pochwalić się wystawami tematycznymi w szkole, dlatego prezentujemy naszą grudniową pracę w formie galerii foto.

Zapraszamy do obejrzenia.
Życzymy wszystkim zdrowych,
spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności w Nowym Roku.

Wychowawcy klas I

Zobacz foto

Kompleks lekkoatletyczny

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1319-2019-06-02-dzien-dziecka.html

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/galeria-foto/category/1319-2019-06-02-dzien-dziecka.html

Losowe zdjęcia z galerii