• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase
Polish Czech English French German Hebrew Italian Portuguese Russian Spanish Swahili BIP
https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1170-2018-01-24-dzien-babci-i-dziadka-w-osp.html

Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

            3 czerwca w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 1 imienia Jana Szczepanika w Krośnie na czele z panem Markiem Gancarzem – „szalonym” nauczycielem historii. Dzięki uczniom oraz ich opiekunowi poznaliśmy wiele ciekawych, często pomijanych przez autorów podręczników, faktów z codziennego życia dawnych mieszkańców naszego kontynentu. To jednak nie wszystko – mogliśmy bowiem na własnej skórze poczuć ciężar zbroi noszonej przez rzymskiego legionistę czy sprawdzić skuteczność średniowiecznej broni.

Odbyliśmy bardzo ciekawą podróż w czasie, która rozpoczęła się w starożytnej Grecji a zakończyła w Europie doby Napoleona. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie z rekonstruktorami historii z ZSP nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

 

Nasze filmy

Szkoła z lotu ptaka

https://www.zsbesko.pl/lista-aktualnosci/1170-2018-01-24-dzien-babci-i-dziadka-w-osp.html

Losowe zdjęcia z galerii